Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

6.9 OCENA
After 5 Na zawsze
6.9

Tytuł oryginalny: After Everything

Reżyseria: Castille Landon

Scenariusz: Castille Landon

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 |

Czas trwania: 1 godz. 33 min.

Gatunek: Dramat, Romans

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
20:23
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
20:23


Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film After 5 Na zawsze po szybkiej rejestracjiJeśli jesteś fanem serii After, na pewno jesteś ciekaw piątego i ostatniego filmu, który zakończy historię miłosną Tessy Young i Hardina Scotta. After 5 Na zawsze obiecuje być pełen emocji, namiętności i dramatu.

After: od fan fiction do kinowego hitu

Seria After to popularna franczyza romantyczno-dramatyczna, która opowiada o burzliwym związku Tessy Young, naiwnej studentki, i Hardina Scotta, tajemniczego chłopaka z ciemną przeszłością. Seria jest oparta na bestsellerowych powieściach Anny Todd, które pierwotnie były publikowane jako fan fiction na Wattpadzie. Pierwszy film, After, ukazał się w 2019 roku i był kontynuowany przez trzy sequele: After 2 (2020), After. Ocal mnie (2021) i After. Bez siebie nie przetrwamy (2022). Seria została doceniona za chemię między głównymi aktorami, Josephine Langford i Hero Fiennes Tiffinem, oraz wierną adaptację materiału źródłowego. Jednak została również skrytykowana za problematyczne przedstawienie romansu, zgody i przemocy.

After 5

After 5 : wielki finał historii Tessy i Hardina

W After 5 Hardin Scott nie może zapomnieć o Tessie Young, swojej pierwszej i jedynej miłości. Od kiedy dziewczyna odeszła od niego, po tym jak dowiedziała się, że napisał o nich książkę, jego życie straciło sens. Nie potrafi skupić się na pisaniu kolejnej powieści, ani znaleźć pocieszenia w innych kobietach. Jego jedynym ratunkiem jest wyjazd do Lizbony, gdzie ma spotkać się z tajemniczą Natalie, która ma dla niego wyzwanie.

Natalie jest piękną i inteligentną studentką literatury, która podziwia Hardina jako pisarza. Zaproponowała mu, żeby spędzili razem tydzień w Portugalii i poznali się lepiej. Hardin zgodził się na to, licząc na to, że może zapomnieć o Tessie i zainspirować się do tworzenia. Nie spodziewał się jednak, że Natalie będzie miała dla niego inne plany.

Natalie okazała się być wielką fanką After, książki Hardina opartej na jego burzliwym związku z Tessą. Była przekonana, że Hardin nadal kocha Tessę i chciała mu pomóc w odzyskaniu jej. Postanowiła więc zagrać z nim w grę, w której każdego dnia zadawała mu pytania dotyczące jego uczuć i przeszłości. Hardin początkowo był zirytowany tymi dociekliwościami, ale stopniowo zaczął się otwierać przed Natalie i opowiadać jej o swoim życiu.

W miarę upływu czasu Hardin i Natalie zbliżyli się do siebie i stali się przyjaciółmi. Natalie pokazywała Hardinowi piękno Lizbony i zachęcała go do pisania. Hardin czuł się przy niej swobodnie i szczęśliwie. Zaczynał nawet myśleć, że może być z nią więcej niż tylko przyjacielem. Jednak w głębi serca wiedział, że to Tessa jest tą jedyną.

W ostatnim dniu pobytu w Lizbonie Natalie wyznała Hardinowi, że jest zakochana w nim i chciałaby być z nim razem. Hardin był zaskoczony i poruszony tym wyznaniem, ale nie mógł odwzajemnić jej uczuć. Powiedział jej prawdę, że nadal kocha Tessę i nie może być z nikim innym. Natalie była rozczarowana i smutna, ale jednocześnie zrozumiała jego decyzję. Powiedziała mu, że cieszy się, że go poznała i że ma nadzieję, że kiedyś znajdzie szczęście.

Hardin podziękował jej za wszystko, co dla niego zrobiła i pożegnał się z nią. Wsiadł do samolotu i wrócił do domu. Podczas lotu czytał list od Tessy, który znalazł w swojej torbie. Był to list napisany przez nią przed ich rozstaniem, w którym wyrażała swoją miłość do niego i nadzieję na przyszłość. Hardin był zdumiony i wzruszony tym listem. Zdał sobie sprawę, że musi znaleźć Tessę i powiedzieć jej, co naprawdę czuje.

after 5

Po przylocie do Nowego Jorku Hardin udał się do mieszkania Tessy. Zastał ją tam samą, siedzącą na kanapie i czytającą książkę. Tessa była zdziwiona i zszokowana widokiem Hardina. Nie wiedziała, co on tu robi i co ma mu powiedzieć. Hardin podszedł do niej i uklęknął przed nią. Wyciągnął z kieszeni pierścionek zaręczynowy i poprosił ją o rękę. Powiedział jej, że kocha ją ponad wszystko i że nie może żyć bez niej. Powiedział jej, że wie, że popełnił błędy, ale chce się poprawić i być dla niej lepszym człowiekiem. Powiedział jej, że chce być z nią na zawsze.

Tessa była poruszona i wzruszona tymi słowami. Nie mogła uwierzyć, że Hardin przyszedł do niej i oświadczył się jej. Poczuła, że nadal go kocha i że nie może żyć bez niego. Przyjęła jego oświadczyny i rzuciła mu się w ramiona. Pocałowali się namiętnie i przytulili się mocno. Wiedzieli, że mają przed sobą wiele wyzwań i problemów, ale byli gotowi na nie stawić czoła. Wiedzieli, że razem są silniejsi i szczęśliwsi. Wiedzieli, że są sobie przeznaczeni.

Reżyseria i scenariusz Całego filmu After 5. Na zawsze

After 5 Na zawsze jest reżyserowany przez Castille Landon, która wcześniej zajmowała się reżyserią dwóch poprzednich filmów serii: After We Fell i After Ever Happy. Scenariusz do filmu napisała sama Anna Todd we współpracy z Mario Celayą. Producentami filmu są Jennifer Gibgot, Mark Canton, Courtney Solomon i Anna Todd.

Powrót znanych twarzy

W filmie After 5 powrócą znani z poprzednich części aktorzy: Josephine Langford jako Tessa Young, Hero Fiennes Tiffin jako Hardin Scott, Khadijha Red Thunder jako Steph Jones, Dylan Sprouse jako Trevor Matthews, Shane Paul McGhie jako Landon Gibson, Inanna Sarkis jako Molly Samuels, Samuel Larsen jako Zed Evans, Pia Mia jako Tristan Peterson i Selma Blair jako Carol Young. Do obsady dołączą także nowe twarze: Arielle Kebbel jako Kimberly Vance, Rob Estes jako Ken Scott, Carter Jenkins jako Robert Shapiro i Frances Turner jako Karen Scott.

After 5 Na zawsze : nie tylko romans, ale i przesłanie

After 5 Na zawsze jest nie tylko kolejnym filmem romantycznym dla młodzieży. To także film o dojrzewaniu, wybieraniu własnej drogi życiowej i pokonywaniu trudności. Film pokazuje zarówno piękno jak i ból miłości oraz konsekwencje własnych decyzji. Film porusza także ważne tematy społeczne takie jak toksyczność związków , depresję, uzależnienie i samookaleczenie. Film nie stroni także od pokazywania seksualności i nagości w sposób realistyczny i odpowiedzialny. Film After Everything jest więc filmem, który ma coś do powiedzenia i do zaoferowania zarówno fanom serii, jak i nowym widzom.

https://www.instagram.com/p/BrEEByygak_/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Nasza ocena i rekomendacja

After 5 Na zawsze jest filmem, który z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników romansów i dramatów. Obraz jest wierną adaptacją ostatniej części bestsellerowej serii Anny Todd i stanowi godne zakończenie historii Tessy i Hardina. Film ma emocjonującą fabułę, świetną obsadę i porusza ważne tematy społeczne. Film jest także filmem o dojrzewaniu, wybieraniu własnej drogi życiowej i pokonywaniu trudności. Produkcja jest więc dziełem, które warto obejrzeć, jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko typowego filmu romantycznego dla młodzieży.

Obsada filmu After 5 Na zawsze

Hero Fiennes Tiffin isHardin Scott
Hero Fiennes Tiffin
Hardin Scott
Josephine Langford isTessa Young
Josephine Langford
Tessa Young
Mimi Keene isNathalie
Mimi Keene
Nathalie
Stephen Moyer isChristian Vance
Stephen Moyer
Christian Vance
Louise Lombard isTrish Daniels
Louise Lombard
Trish Daniels
Arielle Kebbel isKimberly Vance
Arielle Kebbel
Kimberly Vance
Carter Jenkins isRobert Freeman
Carter Jenkins
Robert Freeman
Kiana Madeira isNora
Kiana Madeira
Nora
Rob Estes isKen Scott
Rob Estes
Ken Scott
Frances Turner isKaren
Frances Turner
Karen

Inne filmy z serii After

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu After 5 Na zawsze?

Premiera filmu After 5 Na zawsze miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film After 5 Na zawsze online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film After 5 Na zawsze, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Jaki był budżet filmu After 5 Na zawsze?

Budżet filmu After 5 Na zawsze wyniósł 14,000,000 dolarów.

Ile zarobił film After 5 Na zawsze?

Zarobki filmu After 5 Na zawsze wyniosły 10,600,000 dolarów.

Inne filmy

Magic Mike: Ostatni taniec
Annapolis
Marsjanin
Centurion
Jestem legendą
Jak pokochałam gangstera
Królewna Śnieżka i Łowca
Need for Speed
Brainwashed: seks, kamera, władza
Życie po życiu
Fala upałów
Teściowie poszukiwani