Frazy powiązane z filmem:

Anatomia upadku Cały Film (2023) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Anatomia upadku po szybkiej rejestracji

Anatomia upadku

Anatomia upadku

Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Anatomia upadku
Tytuł oryginalny: Anatomie d'une chute

Kraj produkcji: Francja

Premiera: 2023 | 13.08.2023

Czas trwania: 152 min.

Ocena: 7.8Anatomia upadku cały film, znany również jako „Anatomie d’une chute” w oryginalnej francuskiej wersji, to film, który zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Reżyserowany przez Justine Triet, film przedstawia historię małżeństwa pisarzy, Sandry i Samuela, którzy mieszkają w idyllicznym, ośnieżonym szalecie w Alpach Francuskich wraz z ich niedowidzącym synem Danielem. Gdy ciało Samuela zostaje znalezione zakrwawione na śniegu, początkowo przypuszcza się, że było to samobójstwo. Jednakże śledztwo zaczyna sugerować, że mogło dojść do zabójstwa, a Sandra zostaje postawiona przed sądem.

Mistrzowskie Aktorstwo i Reżyseria

Film został określony jako „napięty, hitchcockowski showstopper”, z elektryzującą główną rolą Sandry Hüller. „Anatomia upadku” kładzie nacisk na skomplikowane relacje małżeńskie oraz stawia pytania dotyczące zdolności systemu prawnego do interpretowania niuansów życia. Produkcja zdobyła uznanie na festiwalu filmowym w Cannes w 2023 roku, gdzie została nagrodzona Złotą Palmą.

Anatomia upadku cały film

Refleksja nad Prawdą i Sprawiedliwością

Film charakteryzuje się głębią i złożonością, które zostały wzmocnione przez doskonałe aktorstwo. Sandra Hüller, w roli Sandry Voyter, przedstawia mocną i skomplikowaną postać, która musi zmierzyć się z oskarżeniami o morderstwo. W obsadzie znaleźli się również tacy aktorzy jak Swann Arlaud, Milo Machado Graner, Antoine Reinartz oraz Samuel Theis.

Więcej niż Thriller Sądowy

Anatomia upadku online cda odzwierciedla wielowarstwowość relacji ludzkich oraz zagmatwaną naturę prawdy i sprawiedliwości. Zyskał pozytywne recenzje, zarówno od krytyków, jak i widzów, którzy chwalili jego mroczny, ale zarazem porywający klimat, a także sposób przedstawienia skomplikowanych emocji i relacji międzyludzkich.

Film ten to zdecydowanie więcej niż tylko thriller sądowy – to przemyślana i poruszająca opowieść o ludzkich związkach, prawdzie i kłamstwach, o tym, co widoczne na powierzchni, a co ukryte głębiej. Jest to dzieło, które zmusza do refleksji i pozostawia widza z pytaniem o to, co tak naprawdę wydarzyło się w tej zimowej scenerii Alp Francuskich.

Reżyser

Obsada

Sandra Hüller isSandra Voyter
Sandra Voyter
Swann Arlaud isMaître Vincent Renzi
Maître Vincent Renzi
Antoine Reinartz isAvocat général
Avocat général
Samuel Theis isSamuel Maleski
Samuel Maleski
Jehnny Beth isMarge Berger
Marge Berger
Saadia Bentaïeb isMaître Nour Boudaoud
Maître Nour Boudaoud
Camille Rutherford isZoé Solidor
Zoé Solidor
Anne Rotger isPrésidente du tribunal
Présidente du tribunal

Mogą Ci się spodobać

Piękna katastrofa 2
Klucz do Wieczności
Limbo
Pies i Robot
Women Talking
Dom Gucci
Osobliwość
Jedna dusza
Luther: Zmrok
Magic Mike: Ostatni taniec
Smakosz: Odrodzenie
Dziewczyny z Dubaju