Frazy powiązane z filmem:

Chłopiec i czapla Cały Film (2023) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Chłopiec i czapla po szybkiej rejestracji

Chłopiec i czapla

Chłopiec i czapla

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Chłopiec i czapla
Tytuł oryginalny: 君たちはどう生きるか

Kraj produkcji: Japonia

Premiera: 2023 | 14.07.2023

Czas trwania: 124 min.

Ocena: 7.5Chłopiec i czapla cały film to tytuł najnowszego filmu Hayao Miyazakiego, który po dziesięciu latach przerwy powrócił na ekrany, przynosząc widzom wizjonerską opowieść pełną magii i głębokiej symboliki. Film ten odniósł ogromny sukces zarówno w Japonii, jak i we Francji, a teraz trafił do kin w Polsce. Opowieść rozgrywa się w 1943 roku i przedstawia losy 12-letniego Mahito, który po śmierci matki i przeprowadzce na wieś z ojcem i macochą, odkrywa tajemniczą wieżę i nawiązuje kontakt z niezwykłą czaplą.

Chłopiec i czapla cały film

Fabuła filmu jest pełna surrealistycznych i baśniowych elementów, gdzie rzeczywistość miesza się z fantastycznym światem, a przeszłość z teraźniejszością. Czaple, upiorne pelikany, armia papug-ludożerców tworzą niezwykle barwną i zagadkową krainę, będącą metaforą psychologicznych i emocjonalnych przeżyć bohatera oraz symbolizującą skomplikowaną historię ludzkości pogrążonej w wojnie.

Miyazaki wykorzystuje w całym filmie Chłopiec i czapla motywy z powieści Genzaburō Yoshino, wprowadzając widza w złożoną opowieść o życiu, śmierci, przyjaźni i życiowych wyborach. Film, mimo iż zyskał pozytywne recenzje, budzi mieszane odczucia ze względu na swoją skomplikowaną narrację i obfitość symboli. Niektórzy widzowie mogą poczuć się przytłoczeni i zdezorientowani, ale film Miyazakiego oferuje również głębokie wrażenia i możliwość introspekcji.

„Chłopiec i czapla online cda to również swoiste podsumowanie twórczości Miyazakiego. Film, będący w pewnym sensie introspektywnym spojrzeniem w głąb siebie, stanowi dowód na to, że Miyazaki nadal nie zamierza przechodzić na emeryturę, kontynuując swoją pasję do tworzenia wyjątkowych historii.

W sumie, „Chłopiec i czapla” to film, który wymaga od widza zaangażowania i otwartości na głębokie, symboliczne treści. To dzieło, które z pewnością będzie dojrzewać w świadomości widzów, odkrywając przed nimi kolejne warstwy znaczeń i emocji.

Reżyser

Obsada

Soma Santoki isMahito Maki (voice)
Mahito Maki (voice)
Masaki Suda isGray Heron (voice)
Gray Heron (voice)
Ko Shibasaki isKiriko (voice)
Kiriko (voice)
Aimyon isLady Himi (voice)
Lady Himi (voice)
Yoshino Kimura isNatsuko (voice)
Natsuko (voice)
Takuya Kimura isShoichi Maki (voice)
Shoichi Maki (voice)
Keiko Takeshita isIzumi (voice)
Izumi (voice)
Jun Fubuki isUtako (voice)
Utako (voice)
Sawako Agawa isEriko (voice)
Eriko (voice)
Karen Takizawa isWarawara (voice)
Warawara (voice)

Mogą Ci się spodobać

Smerfy 2
Wszystko wszędzie naraz
W głowie się nie mieści 2
Ted
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Toy Story 4
Pierwsza gwiazdka
Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
Park Jurajski: Zaginiony Świat
Rysiek superwróbel
Shrek 5
Morbius