Frazy powiązane z filmem:

Czerwone maki Cały Film (2024) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Czerwone maki po szybkiej rejestracji

Czerwone maki

Czerwone maki

Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Czerwone maki
Tytuł oryginalny: Czerwone maki

Kraj produkcji: Bułgaria, Chorwacja, Polska

Premiera: 2024 | 05.04.2024

Czerwone maki cały film to prawdziwa perła wśród produkcji opowiadających o II wojnie światowej, która rzuca światło na kluczową bitwę pod Monte Cassino. Historia ta jest szczególna, bo po raz pierwszy polska kinematografia w pełni fabularnej formie przybliża nam to epokowe wydarzenie. Reżyser Krzysztof Łukaszewicz, znany z umiejętności kreowania wciągających opowieści o tematyce wojennej, tym razem zabiera nas w podróż, która łączy w sobie zarówno dramat osobistych losów, jak i wielką historię.

Centralną postacią „Czerwonych maków” jest Jędrek, młodzieniec, którego życiowa droga nie była usłana różami. Przez koszmar łagru dołącza do Armią Andersa i staje w szeregach walczących pod Monte Cassino. To właśnie jego oczami obserwujemy rozwój wydarzeń, co pozwala na głębsze zrozumienie i przeżycie tej historycznej chwili. To, co przyciąga w tej opowieści, to nie tylko wierność faktom, ale też sposób przedstawienia wewnętrznej przemiany bohatera, który z chłopca zmuszonego do walki o przetrwanie, staje się świadkiem i uczestnikiem wydarzeń o doniosłym znaczeniu​​​.

Czerwone maki cały film

Reżyser nie oszczędza emocji, przedstawiając bitwę pod Monte Cassino jako przełomowy moment nie tylko w życiu Jędrka, ale i całej wojny. Poprzez losy pojedynczych bohaterów, takich jak Jędrek czy jego mentor, korespondent wojenny, oraz innych postaci, film nabiera osobistego wymiaru, sprawiając, że historia staje się bliższa i bardziej zrozumiała. Co więcej, obok fikcyjnych bohaterów pojawiają się postacie autentyczne, jak gen. Anders, co dodatkowo wzbogaca narrację​.

Czerwone maki online nie tylko upamiętnia bohaterstwo żołnierzy polskich w bitwie, ale także przypomina o ogromie poświęcenia, jakie przyniosło zwycięstwo. Co ważne, produkcja ta, wspierana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i inne instytucje, przyczynia się do utrwalenia pamięci o tych wydarzeniach w świadomości społecznej, dając polskim żołnierzom zasłużone miejsce w historii​​​​.

Reżyser

Obsada

Michał Żurawski isWładysław Anders
Władysław Anders
Nicolas Przygoda isJędrek Zahorski
Jędrek Zahorski
Mateusz Banasiuk isEdmund Wilkosz
Edmund Wilkosz
Szymon Piotr Warszawski isStanisław Zahorski
Stanisław Zahorski
Bartłomiej Topa isNikodem Sulik
Nikodem Sulik
Łukasz Garlicki isAdam Studziński
Adam Studziński

Mogą Ci się spodobać

Tonia
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
After 2
Mężczyzna imieniem Otto
Club Zero
A Good Person
Limbo
Straight Outta Compton
Elvis
365 dni
Piękna katastrofa
W nich cała nadzieja