Frazy powiązane z filmem:

Diuna 2 Cały Film (2024) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Diuna 2 po szybkiej rejestracji

Diuna 2

Diuna 2

Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Diuna 2
Tytuł oryginalny: Dune: Part Two

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2024 | 27.02.2024

Czas trwania: 166 min.Diuna 2 cały film to długo oczekiwana druga część epickiej serii filmowej opartej na kultowej powieści Franka Herberta z 1965 roku. Film jest kontynuacją Dune z 2021 roku, w którym poznaliśmy historię Paula Atreidesa (Timothée Chalamet), młodego arystokraty, który musi stawić czoła intrygom i zagrożeniom na pustynnej planecie Arrakis, bogatej w cenny surowiec zwany Przyprawą. Przyprawa daje swoim użytkownikom mistyczne moce i jest kluczem do podróży międzygwiezdnych. Paul odkrywa, że jest wybrańcem proroctwa i ma potencjał stać się Mesjaszem nomadów zwanymi Fremenami, którzy żyją na Arrakis i chronią gigantyczne robaki piaskowe.

Miłość i przeznaczenie na Arrakis w całym filmie Diuna 2

Cały film Diuna 2 skupia się na dalszych losach Paula i jego ukochanej Chani (Zendaya), z którą łączy go głęboka więź. Paul musi pogodzić swoją miłość z losem znanego wszechrzeczy, który widzi w swoich wizjach. Jednocześnie musi przygotować się do nieuchronnej wojny z siłami Imperium, które chcą go zniszczyć i przejąć kontrolę nad Arrakis. Film jest znacznie bardziej “pełen akcji” i “epicki” niż pierwsza część, która była bardziej “kontemplacyjna”, jak powiedział reżyser Denis Villeneuve. Widzowie mogą spodziewać się spektakularnych scen bitew, pościgów i walk na robakach piaskowych. Reżyser ponownie zadziwia swoim mistrzowskim kunsztem wizualnym i dźwiękowym, tworząc niezapomniany klimat filmu. Scenariusz wiernie oddaje ducha powieści Herberta, jednocześnie dodając nowe elementy i postacie.

Spotkanie starych i nowych twarzy w filmie Diuna 2 cda

Film Diuna 2 cda zachwyca swoją znakomitą obsadą, która łączy gwiazdy z pierwszej części z nowymi twarzami. Timothée Chalamet pokazuje swój talent aktorski jako Paul Atreides, który zmienia się z ucznia w przywódcę. Zendaya nadaje swojej roli Chani głębi i siły, będąc nie tylko partnerką Paula, ale także jego przewodniczką po Arrakis. Javier Bardem powraca jako Stilgar, szef Fremenów i mentor Paula. Rebecca Ferguson ponownie wciela się w Lady Jessicę Atreides, matkę Paula i członkinię tajemniczego zakonu Bene Gesserit. Josh Brolin gra Gurneya Hallecka, wiernego przyjaciela i nauczyciela Paula.

Wśród nowych postaci warto wymienić Florence Pugh jako Księżniczkę Irulan Corrino, córkę Imperatora Shaddama IV (Christopher Walken), która służy jako narrator filmu. Austin Butler gra Feyda-Rauthę Harkonnena, okrutnego władcę wojennego, który rywalizuje z Glossu Rabbanem Harkonnenem (Dave Bautista) o rolę panującego nad Arrakis. Lea Seydoux występuje jako Lady Margot Fenring, agentka Bene Gesserit i żona hrabiego Fenringa (Tim Blake Nelson). Souheila Yacoub gra Harpie #2, jedną z rebeliantek walczących przeciwko Imperium.

Dune: Part Two – film, który zmienia gatunek

Diuna: Część druga cały film nie ma sobie równych w gatunku science fiction. Jest to nie tylko adaptacja jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych powieści tego gatunku, ale także dzieło sztuki, które łączy w sobie piękno, inteligencję i emocje. Film porusza uniwersalne tematy takie jak miłość, wiara, przeznaczenie, wolna wola, ekologia i polityka. Pokazuje też złożoność i różnorodność kultury Fremenów, którzy żyją w harmonii z naturą i robakami piaskowymi. Film jest także hołdem dla kina Davida Lyncha, który nakręcił swoją wersję Dune w 1984 roku. Niektóre sceny i motywy są nawiązaniami do jego stylu i estetyki.

Diuna 2 online – niezapomniane doświadczenie filmowe

Diuna 2 online to film, który z pewnością zadowoli zarówno fanów powieści Herberta, jak i nowych widzów, którzy chcą zanurzyć się w fascynującym świecie Arrakis. Film jest pełen akcji, napięcia i emocji, a także zachwyca swoją oprawą wizualną i dźwiękową. Obsada jest doskonale dobrana i gra z pasją i zaangażowaniem. Reżyser Denis Villeneuve udowadnia, że jest jednym z najlepszych twórców kina science fiction współczesności. Diuna: Część druga to film, który warto obejrzeć na dużym ekranie i dać się porwać jego magii.

Inne filmy z serii Diuna

Reżyser

Obsada

Timothée Chalamet isPaul Atreides
Paul Atreides
Zendaya isChani
Chani
Rebecca Ferguson isLady Jessica Atreides
Lady Jessica Atreides
Josh Brolin isGurney Halleck
Gurney Halleck
Austin Butler isFeyd-Rautha Harkonnen
Feyd-Rautha Harkonnen
Florence Pugh isPrincess Irulan Corrino
Princess Irulan Corrino
Dave Bautista isBeast Rabban Harkonnen
Beast Rabban Harkonnen
Christopher Walken isEmperor Shaddam Corrino IV
Emperor Shaddam Corrino IV
Léa Seydoux isLady Margot Fenring
Lady Margot Fenring

Mogą Ci się spodobać

Gang Wiewióra 2
Szybcy i wściekli 8
Jumanji
Logan: Wolverine
Chłopiec i czapla
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
Men in Black: International
Park Jurajski
Mission: Impossible – Fallout
Iron Man
Podróż na Tajemniczą Wyspę
Dżentelmeni