Frazy powiązane z filmem:

Dream Scenario Cały Film (2023) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Dream Scenario po szybkiej rejestracji

Dream Scenario

Dream Scenario

Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Dream Scenario
Tytuł oryginalny: Dream Scenario

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 | 10.11.2023

Czas trwania: 102 min.

Ocena: 6.9Czy wyobrażaliście sobie kiedyś, że Nicolas Cage pojawia się w waszych snach? A co byście zrobili, gdybyście dowiedzieli się, że nie jesteście jedyni, którzy mają takie sny? Takie pytania stawia sobie bohater produkcji Dream Scenario cały film, który nagle staje się sławny dzięki swoim nocnym wizytom w umysłach milionów ludzi. Brzmi absurdalnie? A jednak to właśnie ten absurd jest źródłem humoru i napięcia w tej niezwykłej komedii surrealistycznej, która zaskakuje na każdym kroku.

O czym jest cały film Dream Scenario?

Dream Scenario cały film to amerykańska komedia z 2023 roku, napisana i wyreżyserowana przez Kristoffera Borgli. W rolach głównych występują Nicolas Cage, Julianne Nicholson, Michael Cera, Tim Meadows, Dylan Gelula i Dylan Baker. Film został wyprodukowany przez Ariego Astera i Larsa Knudsena pod szyldem Square Peg, przy współpracy z Cage’em, Jacobem Jaffke i Tylerem Campellone.

Fabuła

Paul Matthews (Cage) to nieudany profesor, który nigdy nie osiągnął niczego znaczącego w życiu. Jego małżeństwo z Janet (Nicholson) jest na skraju rozpadu, a jego córki Sophie (Bird) i Hannah (Clement) traktują go z pogardą. Jego jedyną pasją jest pisanie książki o historii snów, ale nikt nie jest nią zainteresowany. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia, gdy Paul dowiaduje się, że pojawił się w snach milionów ludzi na całym świecie. Nie ma pojęcia dlaczego ani jak to możliwe, ale nagle staje się sławną osobistością, o której mówią media i internauci. Jego książka staje się bestsellerem, a on sam otrzymuje propozycje współpracy od różnych firm i organizacji. Jedną z nich jest agencja marketingowa Trenta (Cera), który chce wykorzystać Paul jako twarz swojej kampanii reklamowej. Paul początkowo cieszy się ze swojej nowej sytuacji, ale szybko odkrywa, że jego sny mają też ciemną stronę. Niektórzy ludzie doznają koszmarów z jego udziałem, a inni próbują go zaatakować lub zabić. Paul musi więc znaleźć sposób na kontrolowanie swoich snów i ochronienie swojej rodziny przed zagrożeniem.

Obsada

W filmie “Dream Scenario” występują znani i cenieni aktorzy, którzy tworzą barwne i wiarygodne postacie. Oto niektórzy z nich:

  • Nicolas Cage jako Paul Matthews – główny bohater filmu, profesor historii snów, który staje się gwiazdą dzięki swoim nocnym wizytom w umysłach ludzi. Cage jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych aktorów Hollywood, który ma na swoim koncie wiele nagród i nominacji, w tym Oscara za rolę w filmie “Zostawić Las Vegas”. W swojej karierze zagrał w takich filmach jak “Face/Off”, “Przetrwanie”, “Adaptacja”, “Ghost Rider”, “Kick-Ass” czy “Mandy”.
  • Julianne Nicholson jako Janet Matthews – żona Paula, która jest zniechęcona jego brakiem ambicji i zainteresowania rodziną. Nicholson jest amerykańską aktorką filmową i telewizyjną, która wystąpiła m.in. w serialach “Prawo i porządek: sekcja specjalna”, “Boardwalk Empire”, “The Outsider” czy “Mare of Easttown” oraz w filmach “Sierpień w hrabstwie Osage”, “Czarny labedź”, “Jestem taka piękna” czy “Tajemnica Brokeback Mountain”.
  • Michael Cera jako Trent – szef agencji marketingowej, która chce wykorzystać Paula jako twarz swojej kampanii reklamowej. Cera jest kanadyjskim aktorem komediowym, który zasłynął dzięki roli George’a Michaela Blutha w serialu “Zaprzysiężeni”. Zagrał też w takich filmach jak “Superbad”, “Juno”, “Scott Pilgrim kontra świat”, “To już jest koniec” czy “Molly’s Game”.
  • Tim Meadows jako Brett – dziekan uczelni, na której pracuje Paul. Meadows jest amerykańskim aktorem i komikiem, który był członkiem obsady programu “Saturday Night Live” przez 10 lat. Zagrał też m.in. w filmach “Mean Girls”, “Walk Hard: The Dewey Cox Story”, “Grown Ups” czy “Popstar: Never Stop Never Stopping”.
  • Dylan Gelula jako Molly – asystentka Trenta, która pomaga mu w realizacji jego planów. Gelula jest amerykańską aktorką, która wystąpiła m.in. w serialach “Unbreakable Kimmy Schmidt”, “Casual” czy “Champaign ILL” oraz w filmach “First Girl I Loved”, “Flower” czy “Support the Girls”.
  • Dylan Baker jako Richard – kolega Paula z pracy, który jest zazdrosny o jego sukces i próbuje go podkopać. Baker jest amerykańskim aktorem charakterystycznym, który zagrał m.in. w filmach “Happiness”, “Spider-Man 2 i 3”, “Kinsey”, “Trick 'r Treat” czy “The Good Wife”.

Twórcy filmu

Film “Dream Scenario” został napisany i wyreżyserowany przez Kristoffera Borgli , norweskiego reżysera i scenarzystę, który wcześniej tworzył głównie krótkie filmy i reklamy. Jego debiutem pełnometrażowym był film “DRIB” z 2017 roku, oparty na prawdziwej historii norweskiego komika Amir Asgharnejada, który został wynajęty przez amerykańską firmę energetyczną do stworzenia kontrowersyjnej kampanii reklamowej. Film ten był pokazywany na wielu festiwalach filmowych i otrzymał pozytywne recenzje.

Film został wyprodukowany przez Ariego Astera i Larsa Knudsena pod szyldem Square Peg, firmy produkcyjnej założonej przez nich w 2018 roku. Aster i Knudsen są znani z produkcji takich horrorów jak “Dziedzictwo. Hereditary”, “Midsommar. W biały dzień” czy “Lamb”. Aster jest też reżyserem i scenarzystą tych filmów, które kontynuowały jego wizję artystyczną i estetyczną. Knudsen jest doświadczonym producentem, który ma na swoim koncie takie filmy jak “The Witch”, “The Lighthouse” czy “The Tragedy of Macbeth”.

Dream Scenario cały film

Dlaczego warto obejrzeć Dream Scenario online?

Dream Scenario online warto obejrzeć z wielu powodów. Oto niektóre z nich:

Oryginalny pomysł na komedię

Film prezentuje oryginalny pomysł na komedię, który nie ma sobie równych. Film opowiada o człowieku, który pojawia się w snach milionów ludzi, nie wiedząc dlaczego ani jak to możliwe. To sytuacja, która rodzi wiele zabawnych i absurdalnych scenariuszy, które wykorzystuje reżyser Kristoffer Borgli. Film bawi się konwencjami gatunkowymi i oczekiwaniami widza, tworząc niespodziewane i nieprzewidywalne sytuacje. Film jest pełen humoru i ironii, ale też inteligencji i pomysłowości.

Znakomita gra aktorska

“Dream Scenario” posiada znakomitą grę aktorską, która podnosi poziom filmu. Film skupia się na postaci Paula Matthewsa, granej przez Nicolasa Cage’a. Cage jest tu w doskonałej formie, grając rolę, która jest stworzona dla niego. Pokazuje on tu swoją wszechstronność i talent, grając rolę, która jest zarówno komediową, jak i dramatyczną. Cage balansuje tu między humorem a powagą, między parodią a hołdem dla swojej kariery. Cage jest tu charyzmatyczny i przekonujący, a jego gra jest pełna emocji i ekspresji.

Niezwykła wizja reżysera

Niezwykła wizja reżysera Kristoffera Borgli. Borgli jest tu twórcą, który potrafi stworzyć własny świat i zasady, które rządzą nim. Borgli tworzy tu film, który jest surrealistyczny i fantastyczny, ale też realistyczny i wiarygodny. Borgli tworzy tu film, który jest komediowy i lekki, ale też thrillerowy i mroczny. Borgli tworzy tu film, który jest satyryczny i krytyczny, ale też dramatyczny i wzruszający. Borgli tworzy tu film, który jest oryginalny i odważny, ale też uniwersalny i ponadczasowy.

Podsumowanie i ocena filmu Dream Scenario cda

Dream Scenario cda zasługuje na uwagę i uznanie. To film, który łączy w sobie wiele gatunków i stylów, tworząc niepowtarzalną mieszankę humoru i napięcia, opowiada o człowieku, który staje się gwiazdą dzięki swoim snom, ale też o jego problemach i dylematach, bawi i zaskakuje widza na każdym kroku, ale też porusza go i skłania do myślenia. To film, który pokazuje talent i kunszt Nicolasa Cage’a oraz Kristoffera Borgli.

Reżyser

Obsada

Nicolas Cage isPaul Matthews
Paul Matthews
Julianne Nicholson isJanet Matthews
Janet Matthews
Lily Bird isSophie Matthews
Sophie Matthews
Jessica Clement isHannah Matthews
Hannah Matthews

Mogą Ci się spodobać

Baby boom, czyli Kogel Mogel 5
Mean Girls
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Ted
Asteroid City
Sezon na misia 3
I że ci nie odpuszczę
W głowie się nie mieści 2
Miłość ma cztery łapy
Piękna katastrofa
LEGO® Przygoda 2
Kurozając i zagadka Chomika Ciemności