Frazy powiązane z filmem:

Kos Cały Film (2023) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Kos po szybkiej rejestracji

Kos

Kos

Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Kos
Tytuł oryginalny: Kos

Kraj produkcji: Polska

Premiera: 2023 | 26.01.2024

Czas trwania: 120 min.

Ocena: 6.3

Gatunek:


Podróż w czasie bez wehikułu, to właśnie oferuje nam Kos cały film, film przenoszący nas do Polski z 1794 roku, gdzie historia pulsuje tak mocno, że aż czuje się jej bicie. W tych ramach czasowych, kiedy każdy ruch może zmienić bieg wydarzeń, pojawia się Tadeusz Kościuszko – postać, którą znamy z lekcji historii, ale teraz widzimy go od nowa, jako człowieka akcji, stratega i wizjonera. Obraz reżyserii Pawła Maślony nie boi się zagłębić w zawiłości narodowego powstania, a przy tym nie zapomina o ludzkiej twarzy historii. Więc jeśli jesteście gotowi na historię, która przemówi do was nie tylko faktami, ale i emocjami, „Kos” czeka, by ożywić lekcje historii w sposób, jakiego jeszcze nie doświadczyliście. Czy jesteście gotowi spojrzeć na przeszłość przez pryzmat dzisiejszego kina?

Fabuła całego filmu Kos

Cały film Kos to dramatyczny przekrój przez jedną z najbardziej dramatycznych kart polskiej historii – Insurekcję Kościuszkowską. Film rozpoczyna się w momencie, gdy Polska jest na skraju zniknięcia z mapy Europy. Generał Tadeusz Kościuszko, wracając do kraju, planuje odważne powstanie przeciwko rosyjskim opresorom, angażując w swój zryw zarówno polską szlachtę, jak i chłopów. Przy jego boku stoi Domingo, były niewolnik, który staje się symbolem międzynarodowej solidarności z polską walką. Na przeciwko nich stoi bezlitosny rotmistrz rosyjski, Dunin, którego misją jest stłumienie iskry rebelii zanim zajęła ona cały kraj. To gra kotka z myszką, w której stawką jest wolność narodu, a każdy ruch może odmienić historię​.

Widowisko historyczne z gwiazdorską obsadą w filmie Kos online

Film Kos online to ambitne przedsięwzięcie reżysera Pawła Maślony, znanego z komedii Atak paniki i Plan B. Tym razem stworzył on epickie widowisko historyczne, które ma pokazać prawdziwą twarz Kościuszki i jego towarzyszy broni. Film ma być wierny faktom historycznym, ale też pełen emocji, humoru i akcji. W rolach głównych występują znakomici aktorzy: Jacek Braciak jako Kościuszko, Bartosz Bielenia jako Ignac, Robert Więckiewicz jako Dunin, Agnieszka Grochowska jako pułkownikowa i Jason Mitchell jako Domingo. W obsadzie znaleźli się też Andrzej Seweryn jako Duchnowski, Łukasz Simlat jako Wąsowski i Matylda Giegżno jako pocztylionka.

Nietypowe podejście – Kos cały film

Kos cały film odstępuje od tradycyjnego obrazu polskiego kina historycznego. Zamiast męczącego patosu i narodowych uniesień, film oferuje świeży humor, elektryzującą opowieść i mięsiste dialogi, które ożywiają historię i przekładają ją na język nowoczesnego widza​​. Już otwierająca scena, w której bohaterowie „częstują” oprawców śrutem, nadała ton filmu, przywodząc na myśl kowbojów z Dzikiego Zachodu​. Film wplata elementy tragikomiczne, ukazując szlachtę w momencie narodowej niemocy zamiast jako niezłomnych bojowników​​, a postać młodego chłopca, szlacheckiego bękarta, dodaje głębszego spojrzenia na społeczne uwarunkowania epoki​.

Warto sprawdzić film Kos cda

Kos cda zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, co jest nie lada wyróżnieniem w polskiej kinematografii​. To film odmienny od klasycznych narracji o heroizmie – to antypotop, kameralne kino mówiące o przyczynach rozbiorów Polski, które zasługuje na uwagę nie tylko przez pryzmat historii, ale jako ważny komentarz do współczesności​​. Zaczynający się od wymiany „uprzejmości” między szlachtą a chłopami, film rzuca nowe światło na znane wydarzenia i przekonania, zmuszając do refleksji​. „Kos” to film oczekiwany i dyskutowany, który nie pozostawia obojętnym, a postać Kościuszki przedstawiona jest w sposób, który zaskakuje i porusza​. Warto zatem dać się porwać tej historii, która opowiada nie tylko o przeszłości, ale i o nas samych.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Dom Gucci
Wyzwolenie
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
Tetris
Oppenheimer
Bękart
Chłopi
Czerwone maki
Królowa wojownik
Napoleon
Chłopiec w pasiastej piżamie
Kochanica króla Jeanne du Barry