Frazy powiązane z filmem:

Lepsze jutro Cały Film (2023) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Lepsze jutro po szybkiej rejestracji

Lepsze jutro

Lepsze jutro

Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Lepsze jutro
Tytuł oryginalny: Il sol dell'avvenire

Kraj produkcji: Francja, Włochy

Premiera: 2023 | 20.04.2023

Czas trwania: 96 min.

Ocena: 7.1

Gatunek:


W świecie kinematografii, gdzie każde nowe dzieło to okno na inną rzeczywistość, „Lepsze jutro” (oryg. „Il sol dell’avvenire”) w reżyserii Nanniego Morettiego, wyłania się jako fascynująca odyseja przez przestrzenie kreatywności, historii i ludzkich emocji. Ten włosko-francuski dramat komediowy, który miał swoją premierę w kwietniu 2023 roku, jest czymś więcej niż tylko kolejnym filmem. To złożona i kosztowna produkcja, która zmusza do refleksji, jednocześnie pozostając bliska sercu i codziennemu doświadczeniu.

Twórcą „Lepszego jutra” jest Nanni Moretti, który współpracował przy scenariuszu z Francescą Marciano, Federicą Pontremoli i Valią Santellą. Film został wyprodukowany przez Morettiego za pośrednictwem Sacher Film oraz Domenica Procacciego przez Fandango, z udziałem Rai Cinema i francuskiego Le Pacte. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 8 marca 2022 roku, a miejsce akcji to przede wszystkim malownicze ulice Rzymu oraz słynne studio Cinecittà. W produkcji nie zabrakło także spektakularnych scen, takich jak procesja z udziałem kapeli, statystów, koni i nawet słoni, co jednak spotkało się z krytyką ze strony organizacji broniących praw zwierząt.

Lepsze jutro cały film

„Lepsze jutro” znalazło swoje miejsce na prestiżowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2023, gdzie rywalizowało o Złotą Palmę. Film, zanim trafił na ekrany kin we Francji, miał już na swoim koncie pokaz na tym festiwalu, co jest rzadkością i przywilejem. Dodatkowo, „Lepsze jutro” było prezentowane na innych międzynarodowych festiwalach, takich jak 27. Festiwal Filmowy w Limie czy 28. Festiwal Filmowy w Busan, co świadczy o jego międzynarodowym uznaniu.

Na poziomie nagród, film był nominowany do licznych wyróżnień, w tym do Palme d’Or na Festiwalu Filmowym w Cannes, a także zdobył nagrody na Nastro d’Argento za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (Barbora Bobuľová) i nagrodę Guglielmo Biraghi (Valentina Romani). Takie wyróżnienia tylko potwierdzają, że „Lepsze jutro” jest dziełem, które nie pozostawia obojętnym i zmusza do refleksji nad wieloma aspektami życia, sztuki i historii.

Przechadzając się przez ten film, doświadczamy nie tylko osobistej historii reżysera walczącego z relacjami rodzinymi i wyzwaniami związanymi z najnowszym projektem, ale także głębszego spojrzenia na wpływ inwazji ZSRR na Węgry w 1956 roku na Włoską Partię Komunistyczną.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Och, życie
LEGO® Przygoda
Pies i Robot
Vaiana: Skarb oceanu
Kac Vegas w Bangkoku
BARDO, fałszywa kronika garści prawd
Psi Patrol: Wielki film
SpongeBob Film: Na ratunek
Rio 2
Co w duszy gra
Żona na niby
Miller’s Girl