Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

6.5 OCENA
Napoleon
6.5

Tytuł oryginalny: Napoleon

Reżyseria: Ridley Scott

Scenariusz: David Scarpa

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 |

Czas trwania: 2 godz. 38 min.

Gatunek: Akcja, Dramat, Historyczny

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
22:34
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
22:34


Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Napoleon po szybkiej rejestracjiNapoleon Bonaparte to jedna z najbardziej fascynujących postaci w historii świata. Jego życie pełne było zwycięstw i porażek, miłości i nienawiści, ambicji i upadku. Jak wyglądał naprawdę człowiek, który podbił Europę i zmienił bieg historii? Czy znał prawdziwe uczucie? Czy był bohaterem czy tyrankiem? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć najnowszy film Ridleya Scotta, zatytułowany po prostu Napoleon .

Od Korsyki do tronu Francji w całym filmie Napoleon

Napoleon opowiada o początkach i karierze Napoleona, od jego skromnych korzeni na Korsyce po jego błyskotliwy awans w armii rewolucyjnej Francji. Śledzimy jego genialne kampanie wojskowe, które zapewniły mu sławę i władzę, a także jego polityczne intrygi i spiski, które doprowadziły go do koronacji na cesarza Francuzów. Film nie ukrywa jednak ciemnej strony Napoleona, jego okrucieństwa, megalomanii i błędów, które kosztowały go utratę imperium i wygnanie na wyspie św. Heleny.

Miłość i wojna

Jednym z głównych wątków filmu jest burzliwy związek Napoleona z Józefiną de Beauharnais, jego pierwszą żoną i wielką miłością. Film pokazuje, jak Napoleon zakochał się w pięknej i zmysłowej arystokratce, która była starsza od niego o sześć lat i miała już dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. Film ukazuje również, jak Józefina była niewierna Napoleonowi, który z kolei obsesyjnie ją kontrolował i zazdrościł. Film przedstawia, jak ich małżeństwo było zarówno źródłem siły, jak i słabości dla Napoleona, który walczył o jej miłość i szacunek, a jednocześnie podbijał świat.

Mistrzostwo reżyserii i scenariusza

Film „Napoleon” jest dziełem jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina, Ridleya Scotta, twórcy takich klasyków jak „Łowca androidów”, „Gladiator” czy „Marsjanin”. Scott znany jest ze swojej umiejętności tworzenia epickich i realistycznych scen batalistycznych, a także zaangażowania w szczegóły historyczne i kostiumowe. Scenariusz filmu napisał David Scarpa, który wcześniej współpracował ze Scottem przy filmie „Wszystkie pieniądze świata”. Scarpa oparł się na bogatej literaturze historycznej i biograficznej o Napoleonie, ale również dodał własną interpretację i wizję postaci.

Wybitne nazwiska w obsadzie filmu Napoleon

W rolę tytułowego bohatera w filmie Napoleon wcielił się Joaquin Phoenix, jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów swojego pokolenia. Phoenix ma na swoim koncie wiele znakomitych ról, za które zdobywał liczne nagrody i nominacje, m.in. Oscara za rolę Jokera. Phoenix ponownie spotkał się na planie ze Scottem po 23 latach od wspólnego filmu „Gladiator”, w którym grał cesarza Kommodusa.

W roli Józefiny wystąpiła Vanessa Kirby, znana z serialu „The Crown” i filmu „Mission: Impossible – Fallout”. Kirby zagrała rolę złożonej i charyzmatycznej kobiety, która była zarówno kochanką, żoną, matką, jak i polityczną partnerką Napoleona. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Tahara Rahima jako Paula Barrasa, lidera Dyrektoriatu, który pomógł Napoleonowi dojść do władzy, Bena Milesa jako Caulaincourta, wiernego adiutanta i przyjaciela Napoleona, Ludivine Sagnier jako Theresę Cabarrus, piękną i wpływową salonową, czy Youssefa Kerkoura jako marszałka Davouta, jednego z najlepszych dowódców Napoleona.

Warto czy nie warto obejrzeć film Napoleon ?

Film „Napoleon” to z pewnością propozycja dla miłośników historii i kina epickiego. Film oferuje widowiskowe sceny bitewne, bogate kostiumy i scenografię, a także emocjonującą opowieść o życiu i miłości legendarnego cesarza. Film nie jest jednak tylko suchym przekazem faktów historycznych, ale również próbą zrozumienia i ukazania ludzkiej strony Napoleona, jego motywacji, marzeń i lęków. Film nie unika też pokazania kontrowersyjnych aspektów jego postaci, jego okrucieństwa, megalomanii i błędów. Film jest więc zarówno hołdem dla geniuszu Napoleona, jak i krytyką jego działań. Film „Napoleon” to film, który warto obejrzeć, aby poznać prawdę o jednym z największych ludzi w historii.

Obsada filmu Napoleon

Joaquin Phoenix isNapoleon Bonaparte
Joaquin Phoenix
Napoleon Bonaparte
Vanessa Kirby isJosephine Bonaparte
Vanessa Kirby
Josephine Bonaparte
Tahar Rahim isPaul Barras
Tahar Rahim
Paul Barras
Rupert Everett isDuke of Wellington
Rupert Everett
Duke of Wellington
Mark Bonnar isJunot
Mark Bonnar
Junot
Paul Rhys isTalleyrand
Paul Rhys
Talleyrand
Ben Miles isCaulaincourt
Ben Miles
Caulaincourt
Riana Duce isLucille
Riana Duce
Lucille
Edouard Philipponnat isTsar Alexander
Edouard Philipponnat
Tsar Alexander
Miles Jupp isEmperor Francis I
Miles Jupp
Emperor Francis I

Oficjalny zwiastun

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu Napoleon?

Premiera filmu Napoleon miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film Napoleon online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film Napoleon, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Jaki był budżet filmu Napoleon?

Budżet filmu Napoleon wyniósł 165,000,000 dolarów.

Ile zarobił film Napoleon?

Zarobki filmu Napoleon wyniosły 220,597,098 dolarów.

Inne filmy

Czarny Demon
Świat Miraculum: Mrocznadronka i Czarny Pazur
Mission: Impossible – Ghost Protocol
Wielki Mike
Bad Boys II
Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży
Łowcy burz
The Old Way
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Tower Heist: Zemsta Cieciów
Piekielna Zemsta
Wilkołak