Frazy powiązane z filmem:

Problemista Cały Film (2024) • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Problemista po szybkiej rejestracji

Problemista

Problemista

Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Problemista
Tytuł oryginalny: Problemista

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2024 | 01.03.2024

Czas trwania: 104 min.

Gatunek:


Zanurzając się w świat „Problemisty”, trafiamy do miejsca, gdzie surrealizm splata się z komedią, a marzenia o projektowaniu zabawek stają się tłem dla opowieści o dążeniu do spełnienia w wielkim mieście. Julio Torres, który wciela się w główną postać Alejandra, nie tylko prowadzi nas przez ten pełen wyobraźni labirynt, ale także staje za kamerą, wprowadzając widza w swój unikatowy świat jako reżyser i scenarzysta tego dzieła. Alejandra poznajemy jako aspirującego projektanta zabawek z Salwadoru, który w wirze Nowego Jorku stara się urzeczywistnić swoje nietuzinkowe pomysły.

Problemista cały film

Opowieść ta zyskuje dodatkową głębię dzięki zróżnicowanej obsadzie, w której obok Torresa pojawiają się takie postaci jak Tilda Swinton w roli kapryśnej szefowej Elizabeth czy RZA, wnoszący swój charakterystyczny akcent. To właśnie te postaci tworzą mozaikę doświadczeń, przez które przechodzi Alejandro, próbując odnaleźć swoje miejsce w labiryncie wielkomiejskiego życia i biurokracji związanej z systemem imigracyjnym USA.

Twórczość Torresa, znanego z serii „Los Espookys”, przemawia przez „Problemistę” unikalnym językiem, gdzie humor przeplata się z refleksją nad sztuką i życiem. Jego osobiste doświadczenia z procesem imigracyjnym stanowią tło dla historii, która, choć osadzona w surrealistycznych barwach, ma swoje korzenie w rzeczywistości. Torres opisuje „Problemistę” jako dzieło o ludziach, którzy czują się zdehumanizowani przez procesy, z którymi muszą się mierzyć, czy to imigracja, zadłużenie, czy też zmagania z biurokracją.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Miller’s Girl
Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa
I żyli długo i zaplątani
Zołza
Coś jest w stodole
Ted
Tylko nie ty
Ślub doskonały
Mów mi Vincent
A Good Person
Nawiedzony dwór
Glass Onion: Film z serii „Na noże”