Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

6.2 OCENA
Sundown
6.2

Tytuł oryginalny: Sundown

Reżyseria: Michel Franco

Scenariusz: Michel Franco

Kraj produkcji: Francja, Meksyk, Szwecja

Premiera: 2022 |

Czas trwania: 1 godz. 22 min.

Gatunek: Dramat

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
23:41
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
23:41

Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Sundown po szybkiej rejestracji

Jeśli szukasz filmu, który zaskoczy cię swoją fabułą, napięciem i emocjami, to Sundown może być dla ciebie idealnym wyborem. To najnowsze dzieło meksykańskiego reżysera Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”), które zdobyło nominację do Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. W rolach głównych występują Tim Roth i Charlotte Gainsbourg jako małżeństwo spędzające urlop w Acapulco. Co się stanie, gdy jeden z nich zdecyduje się zmienić swoje życie? Czy pieniądze i luksus są gwarancją szczęścia? O tym opowiada Sundown – film pełen zwrotów akcji i niespodzianek.

Zarys fabuły produkcji Sundown

W produkcji Sundown Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) są bogatym i znanym małżeństwem z Anglii. Razem ze swoimi dziećmi i krewnymi przyjeżdżają na wakacje do ekskluzywnego hotelu w Acapulco. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mają wszystko: miłość, rodzinę, pieniądze. Jednak pod powierzchnią kryją się problemy i napięcia. Kiedy jeden z krewnych zakłóca spokój rodziny, Neil odbiera telefon od tajemniczej kobiety. Okazuje się, że jest to Berenice (Iazua Larios) – jego dawna miłość z czasów młodości. Neil postanawia spotkać się z nią i uciec od swojej obecnej rzeczywistości. Zostawia Alice bez słowa wyjaśnienia i rusza w podróż po Meksyku razem z Berenice. Nie wie jednak, że jego decyzja będzie miała poważne konsekwencje nie tylko dla niego samego, ale także dla jego żony i dzieci.

Produkcja filmu Sundown

Michel Franco jest jednym z najciekawszych i najodważniejszych reżyserów współczesnego kina meksykańskiego. Jego filmy charakteryzują się ostrym spojrzeniem na społeczeństwo, politykę i moralność. Nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak przemoc, korupcja czy nierówności. W Sundown pokazuje nam kontrast między światem bogatych a biednych w Meksyku oraz skutki egoistycznych wyborów głównego bohatera. Reżyser nie ocenia ani nie moralizuje – pozwala widzowi samemu ocenić postawy i motywacje postaci. Film jest utrzymany w realistycznym stylu – bez zbędnych efektów specjalnych czy muzyki podkreślającej emocje. Reżyser skupia się na aktorach i ich grze oraz na pięknych krajobrazach Meksyku.

Obsada

Sundown to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem – brytyjskim aktorem znany m.in. z filmów Quentina Tarantino czy Davida Lyncha. Roth gra rolę Neila – człowieka znudzonego swoim życiem i szukającego zmiany. Jego gra jest subtelna i wiarygodna – pokazuje nam zarówno fascynację nową sytuacją jak i poczucie winy czy strachu przed konsekwencjami swoich działań.

Podsumowanie

Sundown to film, który nie pozostawi nikogo obojętnym. To opowieść o miłości i zdradzie, o szansach i wyborach, o szczęściu i nieszczęściu. To film, który zmusza do refleksji nad własnym życiem i wartościami. To film, który zachwyca pięknem obrazu i aktorstwem. Sundown to film, który warto zobaczyć w kinie – już od 24 marca 2023 roku.

Obsada filmu Sundown

Tim Roth isNeil Bennett
Tim Roth
Neil Bennett
Charlotte Gainsbourg isAlice Bennett
Charlotte Gainsbourg
Alice Bennett
Iazua Larios isBernice
Iazua Larios
Bernice
Henry Goodman isRichard
Henry Goodman
Richard
Albertine Kotting McMillan isAlexa Bennett
Albertine Kotting McMillan
Alexa Bennett
Samuel Bottomley isColin Bennett
Samuel Bottomley
Colin Bennett
James Tarpey isAlbert Thompson
James Tarpey
Albert Thompson
Mónica del Carmen isLuisa
Mónica del Carmen
Luisa
Ely Guerra isSinger
Ely Guerra
Singer
Victor Hugo isBerenice's Friend
Victor Hugo
Berenice's Friend

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu Sundown?

Premiera filmu Sundown miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film Sundown online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film Sundown, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Ile zarobił film Sundown?

Zarobki filmu Sundown wyniosły 229,257 dolarów.

Inne filmy

Most Szpiegów
W głowie się nie mieści
Gdzie śpiewają raki
Tragedia Makbeta
Kocha, lubi, szanuje
Inwestorzy amatorzy
Minari
W gorsecie
Diabeł ubiera się u Prady
Luther: Zmrok
Lobster
Piękna gra