Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

6.7 OCENA
Szybko i Wściekle
6.7

Tytuł oryginalny: Fast & Furious

Reżyseria: Justin Lin

Scenariusz: Chris Morgan

Kraj produkcji: Japonia, USA

Premiera: 2009 |

Czas trwania: 1 godz. 47 min.

Gatunek: Akcja, Dramat, Kryminał, Thriller

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
04:33
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
04:33


Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Szybko i Wściekle po szybkiej rejestracjiSzybko i wściekle to czwarta część serii filmowej o nielegalnych wyścigach samochodowych, która zadebiutowała w 2001 roku. Film, który miał premierę w 2009 roku, jest zarówno kontynuacją pierwszej części, jak i prequelem trzeciej części, Szybcy i wściekli: Tokio Drift. W filmie ponownie spotykamy się z głównymi bohaterami z pierwszej części: Dominikiem Toretto (Vin Diesel), Brianem O’Connerem (Paul Walker), Letty Ortiz (Michelle Rodriguez) i Mią Toretto (Jordana Brewster). Tym razem muszą oni przeniknąć do gangu narkotykowego, by pomścić śmierć Letty i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się przestępczości.

Fabuła

Film rozpoczyna się od sceny napadu na ciężarówkę z ropą na Dominikanie, w którym biorą udział Dominic, Letty, Han (Sung Kang) i inni członkowie ich ekipy. Po udanej akcji Dominic postanawia opuścić Letty, zdając sobie sprawę, że naraża ją na zbyt duże niebezpieczeństwo. Przenosi się do Panamy, gdzie ukrywa się przed policją. Po pewnym czasie otrzymuje wiadomość od swojej siostry Mii, że Letty została zamordowana w Los Angeles. Dominic wraca do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotyka się z Brianem O’Connerem, który został przywrócony do służby w FBI. Brian prowadzi śledztwo w sprawie gangu narkotykowego kierowanego przez tajemniczego Bragę (John Ortiz), który jest odpowiedzialny za śmierć Letty. Dominic i Brian postanawiają połączyć siły i przeniknąć do gangu Bragii, by go dopaść i pomścić Letty.

Obsada

Film zgromadził znakomitą obsadę, która składa się zarówno ze starych znajomych z pierwszej części serii, jak i z nowych twarzy. Vin Diesel i Paul Walker ponownie wcielają się w role Dominica Toretto i Briana O’Connera, dwóch rywali, którzy stają się sojusznikami. Michelle Rodriguez powraca jako Letty Ortiz, dziewczyna Dominica, która ginie na początku filmu. Jordana Brewster gra Mię Toretto, siostrę Dominica i dawną miłość Briana. Sung Kang pojawia się jako Han Seoul-Oh, przyjaciel Dominica z poprzedniej części serii. Do obsady dołączają także John Ortiz jako Braga, główny antagonista filmu; Laz Alonso jako Fenix Calderon, prawe ramię Bragii; Gal Gadot jako Gisele Yashar, piękna agentka pracująca dla Bragii; Ron Yuan jako David Park, informator Briana; oraz Tego Calderón i Don Omar jako Tego Leo i Rico Santos, koledzy Dominica z Dominikany.

Akcja

Film nie oszczędza widzom emocji i zapewnia im wiele spektakularnych scen akcji. Od początku filmu jesteśmy świadkami widowiskowych pościgów samochodowych, eksplozji i strzelanin. Niektóre z najbardziej zapadających w pamięć scen to napad na ciężarówkę z ropą na Dominikanie; wyścig uliczny w Los Angeles; przemyt narkotyków przez granicę meksykańską; czy finałowa konfrontacja między Dominicem a Fenixem. Film wykorzystuje zarówno efekty specjalne, jak i prawdziwe samochody i kaskaderów, co dodaje realizmu i dynamiki. Film pokazuje także piękne krajobrazy Dominikany, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Muzyka

Film ma również świetną ścieżkę dźwiękową, która składa się z różnorodnych gatunków muzycznych, takich jak hip-hop, reggaeton, pop czy rock. Muzyka podkreśla nastrój i tempo filmu, a także nawiązuje do kultury i pochodzenia bohaterów. Wśród wykonawców, którzy udzielili się na ścieżce dźwiękowej, są m.in. Pitbull, Don Omar, Tego Calderón, Pharrell Williams, Soulja Boy, Rye Rye czy M.I.A. Muzykę do filmu skomponował Brian Tyler, który wcześniej pracował nad muzyką do Szybcy i wściekli: Tokio Drift.

Obsada filmu Szybko i Wściekle

Vin Diesel isDominic Toretto
Vin Diesel
Dominic Toretto
Paul Walker isBrian O'Conner
Paul Walker
Brian O'Conner
Michelle Rodriguez isLetty Ortiz
Michelle Rodriguez
Letty Ortiz
Jordana Brewster isMia Toretto
Jordana Brewster
Mia Toretto
John Ortiz isRamon Campos
John Ortiz
Ramon Campos
Laz Alonso isFenix Calderon
Laz Alonso
Fenix Calderon
Sung Kang isHan Lue
Sung Kang
Han Lue
Tego Calderon isTego Leo
Tego Calderon
Tego Leo
Gal Gadot isGisele Yashar
Gal Gadot
Gisele Yashar
Don Omar isRico Santos
Don Omar
Rico Santos

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu Szybko i Wściekle?

Premiera filmu Szybko i Wściekle miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film Szybko i Wściekle online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film Szybko i Wściekle, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Jaki był budżet filmu Szybko i Wściekle?

Budżet filmu Szybko i Wściekle wyniósł 85,000,000 dolarów.

Ile zarobił film Szybko i Wściekle?

Zarobki filmu Szybko i Wściekle wyniosły 363,164,265 dolarów.

Inne filmy

Strefa interesów
Podróż na Tajemniczą Wyspę
Zły Mikołaj 2
Cicha dziewczyna
IO
Spirala: Nowy Rozdział Serii Piła
W Sieci Kłamstw
Osadnicy
Król Skorpion 2: Narodziny wojownika
Narzeczony mimo woli
Zabójcza
Guillermo del Toro: Pinokio