Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

8.4 OCENA
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
8.4

Tytuł oryginalny: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Reżyseria: Peter Jackson

Scenariusz: Philippa Boyens, Peter Jackson

Kraj produkcji: Nowa Zelandia, USA

Premiera: 2001 |

Czas trwania: 2 godz. 59 min.

Gatunek: Akcja, Fantasy, Przygodowy

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
10:41
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
10:41

Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia po szybkiej rejestracji

„Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” stanowi wrota do magicznej krainy Śródziemia, pełnej tajemnic i magicznych przygód. Reżyser Peter Jackson z niemal rzemieślniczą precyzją przenosi nas do świata, którego piękno zachwyca, a równocześnie jego mroczne zakamarki intrygują i przerażają. Malownicze krajobrazy Nowej Zelandii, służące jako tło dla epickiej opowieści Tolkiena, sprawiają, że widzowie są przenoszeni do innego świata, gdzie magia i heroizm są na porządku dziennym. Każde ujęcie, każdy zakątek Śródziemia jest tak bogato zrealizowany, że trudno uwierzyć, że jest to tylko fikcyjny świat. Od spokojnych, zielonych wzgórz Shire, po mroczne i tajemnicze lochy Morii, każdy element scenografii jest dopełnieniem opowieści, która ma się rozegrać.

Pierścień – Maleńki Obiekt o Niezmierzonych Mocach

Pierścień Władzy to centralny punkt tej opowieści, maleńki obiekt o niezmierzonych mocach, zdolny do zapanowania nad całą krainą. Przenika on przez każdy wątek narracyjny, stając się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla tych, którzy próbują zrozumieć jego tajemnice. To nie tylko symbol władzy, ale także fizyczny obiekt, którego ciemna moc stanowi zagrożenie dla całego Śródziemia. Każda scena związana z Pierścieniem, od momentu, gdy Frodo otrzymuje go od Bilba, po decyzję o jego zniszczeniu, jest naszpikowana napięciem i znaczeniem, które podkreślają niebezpieczną naturę tego artefaktu.

Drużyna – Więź Przyjaźni i Wspólnego Celu

Drużyna Pierścienia, złożona z różnorodnych postaci – hobbitów, ludzi, elfów, krasnoludów i czarodzieja – to wcielenie solidarności i determinacji. Ich wspólny cel – zniszczenie Pierścienia – spaja ich, mimo różnic kulturowych i osobistych, które z początku wydają się nie do przejścia. Ta różnorodność drużyny, ich indywidualne talenty i umiejętności, oraz wspólna determinacja w walce ze złem, stanowią o sile tej opowieści. Ich relacje ewoluują w trakcie ich podróży, ukazując głębokie więzi przyjaźni, lojalności i poświęcenia, które kształtują się w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa.

Walka Dobra ze Złem

Bitwy i konfrontacje w „Drużynie Pierścienia” są nie tylko fizycznymi starciami, ale także walką wartości i idei. Walka dobra ze złem, przedstawiona na ekranie, zmusza nas do zastanowienia się nad uniwersalnymi wartościami, które definiują naszą ludzkość. Jest to konflikt, który wykracza poza prostą batalię, prezentując dylematy moralne i etyczne, które bohaterowie muszą przezwyciężyć, aby osiągnąć swoje cele. Równowaga pomiędzy ciemnością a światłem, między nadzieją a rozpaczą, jest przedstawiona w sposób, który prowokuje do refleksji nad naturą dobra i zła, a także nad wyborami, które każdy z nas musi podjąć w obliczu przeciwności.

Reżyseria – Wizja Petera Jacksona

Pod kierownictwem Petera Jacksona, „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” zostaje przekształcony w wizualny spektakl, który oddaje ducha oryginalnej opowieści Tolkiena. Jackson z umiejętnością prowadzi nas przez zawiłości Śródziemia, ukazując zarówno jego piękno, jak i grozę. Jego wizja jest nie tylko hołdem dla literackiego dziedzictwa Tolkiena, ale także świeżym spojrzeniem na klasyczną opowieść, której niepowtarzalna estetyka i kinematografia zdefiniowały nowe standardy dla epickiego kina fantasy. Nie da się zaprzeczyć, że wizja Jacksona odegrała kluczową rolę w ukazaniu głębokości i zakresu świata, który Tolkien stworzył.

Dziedzictwo – Początek Legendy

„Drużyna Pierścienia” to nie tylko film, ale początek legendy. Jego sukces zainicjował serię, która pozostawiła niezapomniane piętno na kinematografii. To arcydzieło, które zdobyło serca widzów na całym świecie, pozostawiając trwały ślad w historii kina. Echa tej opowieści będą odbijać się przez pokolenia, inspirując kolejne generacje twórców i widzów, aby eksplorować bogate terytorium fantasy. Jest to film, który nie tylko stał się kultowy, ale także zdefiniował nową erę w filmowej narracji, zachęcając do poszukiwań magicznych światów pełnych przygód i heroizmu.

Obsada filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Elijah Wood isFrodo Baggins
Elijah Wood
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf
Ian McKellen
Gandalf
Viggo Mortensen isAragorn
Viggo Mortensen
Aragorn
Sean Astin isSamwise Gamgee
Sean Astin
Samwise Gamgee
Sean Bean isBoromir
Sean Bean
Boromir
Billy Boyd isPeregrin 'Pippin' Took
Billy Boyd
Peregrin 'Pippin' Took
Dominic Monaghan isMeriadoc 'Merry' Brandybuck
Dominic Monaghan
Meriadoc 'Merry' Brandybuck
Ian Holm isBilbo Baggins
Ian Holm
Bilbo Baggins
Christopher Lee isSaruman
Christopher Lee
Saruman
Liv Tyler isArwen
Liv Tyler
Arwen

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Premiera filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Jaki był budżet filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Budżet filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wyniósł 93,000,000 dolarów.

Ile zarobił film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Zarobki filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wyniosły 871,368,364 dolarów.

Inne filmy

Pogromcy duchów: Imperium lodu
Projekt: Monster
Mroczny Rycerz
Wstrząsy
Max Payne
Spider-Man: Daleko od domu
Noc w muzeum: Kahmunrah powraca
Smok życzeń
Uczeń tygrysa
Mroczne Cienie
Narodziny Legendy: Ip Man
Nie wszyscy święci