Najbardziej oczekiwane filmy – marzec 2023

Adam Mak13 lutego, 2023

Gdy miłośnicy kina z całego świata z niecierpliwością oczekują początku marca 2023 roku, nie mogą nie marzyć o przebojowych filmach, których premiera odbędzie się w tym miesiącu. Niezależnie od tego, czy są fanami komedii, sci-fi, fantasy czy dramatu, każdy znajdzie coś dla siebie. Od supergwiazdorów po ukochanych reżyserów, wiele z najbardziej oczekiwanych filmów roku zostanie wydanych w marcu 2023 roku.

Imperium światła

Imperium światła

Imperium światła to wielokrotnie nagradzany film fabularny, którego reżyserem i autorem scenariusza jest uznany filmowiec Sam Mendes. Film śledzi namiętną historię miłosną rozgrywającą się w małym kinie na południowym wybrzeżu Anglii w latach 80. ubiegłego wieku, w czasie trwającej i ważnej narodowej dyskusji na temat rasizmu. Poprzez wizualny język kina i głosy bohaterów, Imperium światła z wielką mocą oddaje zmagania społeczności, która zmaga się ze skutkami zinstytucjonalizowanego rasizmu oraz siłą miłości i zrozumienia, które mogą go przezwyciężyć.

Filip

Filip

Film „Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego to przejmująca eksploracja ludzkiej natury. Śledzi historię Filipa, kosmopolitycznego i uwodzicielskiego mężczyzny, który trafia do serca nazistowskich Niemiec w szczytowym momencie II wojny światowej. Pomimo zdolności do zniewalania innych, Filip nie jest w stanie nawiązać głębszych relacji. W czasie wojny tragicznie stracił ukochaną rodzinę, co sprawiło, że jest emocjonalnie zraniony i nie potrafi się przed nikim otworzyć. W trakcie wojny Filip wyrusza w podróż w poszukiwaniu samego siebie, podczas której musi zmierzyć się z bólem przeszłości i nauczyć się ufać i otwierać na ludzi wokół siebie.

Holy Spider

Holy Spider

Film „Holy Spider” w reżyserii Ali Abbasi to trzymająca w napięciu i intensywna historia seryjnego mordercy, który działał w 2000 roku w Iranie. Film ujawnia ukryte horrory, z którymi zetknęły się prostytutki będące celem mordercy oraz mroczne siły, które nim kierowały.

Creed 3

Creed 3

Wielce oczekiwany film „Creed 3” w reżyserii Michaela B. Jordana będzie miał premierę juz w marcu. Odniósłszy wielki sukces jako bokser, Adonis Creed rozkwitł zarówno zawodowo, jak i osobiście. Jednak jego osiągnięcia zostają wystawione na próbę przez groźną obecność jego przyjaciela z dzieciństwa i byłego cudownego boksera, Damiana. Damian jest zdeterminowany, by rzucić wyzwanie Adonisowi i udowodnić, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Przy wysokiej stawce, Adonis musi stawić czoła wyzwaniu i udowodnić swoją wartość jako boksera.

Wyrwa

Wyrwa

Film „Wyrwa” w reżyserii Bartosza Konopki opowiada historię Macieja, którego życie ulega dramatycznej zmianie po przedwczesnej śmierci żony Janiny w wypadku samochodowym. Mimo wcześniejszych planów Janiny dotyczących wyjazdu służbowego do Krakowa, nie wiadomo, co stało się przyczyną jej pobytu w okolicach Mrągowa. Efektowne zdjęcia i emocjonalna muzyka tworzą atmosferę żalu, poczucia winy i akceptacji, w której Maciej próbuje znaleźć ukojenie i odbudować swoje życie.

John Wick 4

John Wick 4

Niezwykle oczekiwana czwarta część serii John Wick w reżyserii Chada Stahelskiego z pewnością podniesie stawkę. John Wick musi stawić czoła swoim najpotężniejszym wrogom. Podczas tej podróży Wick będzie musiał przemierzyć cały świat i zmierzyć się z wpływowymi postaciami, które staną mu na drodze. Dzięki charakterystycznym sekwencjom akcji, John Wick 4 będzie wybuchowym, pełnym adrenaliny seansem.

Sundown

Sundown

Film „Sundown” w reżyserii Michela Franco opowiada historię rodziny Bennettów. Neil i Alice Bennettowie zabierają swoją rodzinę na luksusowe wakacje do Meksyku, ale idylliczny wypad szybko zamienia się w koszmar. Kłótnia między członkami rodziny szybko eskaluje, prowadząc do coraz większego napięcia, a w końcu do dramatycznego zakończenia.

John Wick 4

john wick 4

Czwarta odsłona wysoko ocenianej serii action-thrillerów John Wick w reżyserii Chada Stahelskiego, John Wick 4 z pewnością będzie porywającą kontynuacją franczyzy. Z szybko rosnącą nagrodą za jego głowę od tajemniczej międzynarodowej organizacji High Table, John Wick musi wyruszyć na misję, aby uniknąć organów ścigania i znaleźć sposób na przetrwanie. Wick wyrusza w podróż, przemierzając różne lokacje, stawiając czoła przeszkodom i niebezpiecznym przeciwnikom, aby wyjść z niej żywy.

Shazam! Gniew bogów

Shazam! Gniew bogów

Gorąco oczekiwany sequel adaptacji DC Comics z 2019 roku „Shazam! Gniew bogów” ma wyreżyserować David F. Sandberg. Zatytułowany „Shazam! Gniew bogów”, film będzie śledził Billy’ego/Shazama, jak on i reszta jego rodziny wznawiają swoje superbohaterskie obowiązki. Z ich połączonych supermocy, są one oczekiwane do stawienia czoła nowym złoczyńcom, jak również klasyczny nemezis z ich przeszłości. Pełen ekscytującej akcji i serdecznych momentów, Film z pewnością będzie wizualną ucztą dla fanów serii i nowych widzów.

Krzyk 6

Krzyk 6

Krzyk 6, w reżyserii Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta, śledzi losy czwórki bohaterów po traumatycznych przeżyciach w ich rodzinnym mieście. W obliczu nowego rozdziału w ich życiu, czwórka postanawia zostawić przeszłość za sobą i przenieść się do tętniącego życiem Nowego Jorku, starając się zanurzyć w zgiełku metropolii. Mimo nadziei, że nowe środowisko zapewni im ukojenie i bezpieczeństwo, szybko przekonują się, że miasto jest pełne niebezpieczeństw.

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor to film w reżyserii Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya oparty na klasycznej grze fabularnej fantasy. Film śledzi losy złodzieja i zróżnicowanej grupy poszukiwaczy przygód, którzy wyruszają na śmiałą wyprawę w celu odzyskania cennej relikwii. Z przeszkodami na każdym kroku, poszukiwacze przygód muszą polegać na swoich umiejętnościach i sprycie, aby odnieść sukces w swojej misji i przetrwać czyhające na nich niebezpieczeństwa. Ta porywająca przygoda zabiera widzów w ekscytującą podróż pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, które będą trzymać ich w niepewności do samego końca.

Kategorie
Udostępnień4