Najbardziej oczekiwane filmy – Styczeń 2024

Adam Mak19 grudnia, 2023

Zaczynając od stycznia 2024, zimowy chłód zostaje rozgrzany gorącymi premierami filmowymi, które obiecują zabrać widzów w niezapomniane podróże kinematografii. W świecie, gdzie rzeczywistość często przeplata się z fantazją, styczeń przynosi obfity zbiór filmowych pereł, które są niczym zaproszenie do magicznego świata wielkiego ekranu. Od zapierających dech w piersiach thrillerów, przez serca rozgrzewające romanse, aż po ekscytujące przygody pełne akcji – ten miesiąc z pewnością zaspokoi najróżniejsze gusta kinomanów. Zatem przygotuj popcorn, wygodnie usiądź i pozwól, by najbardziej oczekiwane filmy stycznia 2024 przeniosły Cię w miejsca, o których dotąd mogłeś tylko marzyć. W tym artykule przybliżymy Ci produkcje, które już niedługo zawładną sercami widzów i ekranami kin na całym świecie. Zapnij pasy, rozpoczynamy filmową podróż!

Najbardziej oczekiwane filmy – Styczeń 2023

Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa to nowa adaptacja klasycznej polskiej bajki Jana Brzechwy. Film opowiada historię nastolatki Ady Niezgódki, która trafia do tajemniczej Akademii Pana Kleksa. Akademia jest miejscem, gdzie granice wyobraźni i świata bajek stają się realne. Ada, pod okiem ekscentrycznego i utalentowanego profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje niezwykłe zdolności. W trakcie pobytu w Akademii Ada natrafia na wskazówkę, która może pomóc jej rozwikłać największą rodzinna tajemnicę.

Pierwszy gol

Pierwszy gol to film opowiadający o najsłynniejszym przegranym meczu w historii reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej, który zakończył się wynikiem 0-31. Opowieść koncentruje się na próbach odrodzenia drużyny przed kolejnymi kwalifikacjami do Mistrzostw Świata, kiedy to zespół zatrudnia doświadczonego, lecz pechowego trenera Thomasa Rongena.

Wyfrunięci

Film Wyfrunięci opowiada o rodzinie kaczek, która postanawia przeprowadzić się w nowe miejsce. Wzorując się na grupie światowych kaczek, które obserwują podczas migracji, postanawiają również spróbować tej przygody. Mack, ojciec rodziny, początkowo jest niechętny do zmiany swojego bezpiecznego życia, ale jego partnerka Pam pragnie przygody i podróży. W końcu cała rodzina wyrusza w podróż, początkowo ciesząc się nią, ale szybko zdają sobie sprawę, że polecieli w złym kierunku. Zamiast na Jamajkę, kaczki trafiają do zatłoczonego i niebezpiecznego Nowego Jorku. Ich próby wydostania się z miasta są pełne zabawnych i emocjonujących momentów.

Pszczelarz

Pszczelarz, w reżyserii Davida Ayera i z Jasonem Stathamem w roli głównej, to amerykański thriller akcji. Fabuła skupia się na postaci Mr. Clay’a, byłego członka tajemniczej organizacji zwaną „Beekeepers” (Pszczelarze). Po śmierci przyjaciólki i sąsiadki, która popełniła samobójstwo po wpadnięciu w pułapkę oszustwa phishingowego, Mr. Clay postanawia dokonać zemsty na odpowiedzialnej za to firmie.

Fuks 2

Fuks 2 to komedia akcji, opowiadająca o Macieju, dwudziestoletnim chłopaku, który jest bystry i sprytny, ale musi pożyczać pieniądze i samochód od ojca aby udać się na randkę. Jego ojciec, Aleks Bagiński, w dniu swoich osiemnastych urodzin zdetonował ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do zniszczenia dwóch radiowozów policyjnych i oszukał na dużą sumę pieniędzy podejrzanego biznesmena. Maciek staje przed wyzwaniem dorównania swojemu ojcu, a randka, na którą się udaje, łączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami, wciągając go w grę, w której stawką są duże pieniądze i jeszcze większa miłość​​.

Piep*zyć Mickiewicza

Piep*zyć Mickiewicza, w reżyserii Sary Bustamante-Drozdek, opowiada historię licealnej klasy 2B, znanej jako klasa „wyrzutków”. Uczniowie tej klasy, opisywani przez nauczycieli jako „czarna dziura skrzyżowana z Mordorem”, są znani z tego, że wysysają nadzieję z każdego, kto próbuje ich uczyć. Ich los zmienia się, gdy do szkoły przychodzi nowy polonista, Jan Sienkiewicz, grany przez Dawida Ogrodnika, który rzuca uczniom wyzwanie, zmieniając ich podejście do nauki i życia.

Powstaniec 1863

Powstaniec 1863 to historyczny film o legendarnym księdzu Stanisławie Brzósce, który walczył na czele oddziału powstańców styczniowych przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Film opowiada o jego życiu i działalności konspiracyjnej, a także o jego współpracy z Tadeuszem Kościuszką, który wraca do kraju, aby wzniecić narodowy zryw. W rolach głównych występują Jacek Braciak, Sebastian Fabijański, Cezary Pazura i Karolina Szymczak.

Biedne istoty

Biedne istoty – niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter, młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna. Film powstał na kanwie książki Alasdaira Graya, a autorem scenariusza jest Tony McNamara. Reżyserem jest Giorgos Lanthimos, znany z filmu „Faworyta”. W rolach głównych występują Emma Stone, Willem Dafoe i Mark Ruffalo.

Kos

Kos to sensacyjny dramat o insurekcji kościuszkowskiej z 1794 roku, opowiedziany z perspektywy kapelana – generała Tadeusza „Kos” Kościuszki, walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. Nazywany przez Rosjan „Duchem” pozostaje nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk przeciwnika i dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru. Jego legenda trwa do dziś. Film jest reżyserskim debiutem Pawła Maślony, a scenariusz napisał Michał A. Zieliński. W roli głównej występuje Jacek Braciak, a obok niego grają m.in. Robert Więckiewicz, Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska i Jason Mitchell.

Przesilenie zimowe

Przesilenie zimowe – komediodramat o nielubianym nauczycieli, Paulu, który musi pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu na święta Bożego Narodzenia w 1970 roku. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń – sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus, któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Bohaterom towarzyszy jeszcze szkolna kucharka Mary, cierpiąca matka wywodząca się z czarnej mniejszości. Spotkanie trzech światów pozwoli zgorzkniałemu belfrowi, zbuntowanemu uczniowi i tkwiącej w żałobie kucharce zbliżyć się do siebie i przepracować osobiste traumy. Film jest reżyserskim powrotem Alexandra Payne’a, a w roli głównej występuje Paul Giamatti.

Baby boom czyli Kogel Mogel 5

Baby boom czyli Kogel Mogel 5 jest kontynuacją kultowej komedii o losach rodzin Wolańskich i Zawadów. W piątej części serii Piotr Wolański, grany przez Macieja Zakościelnego, zostanie ojcem, a Marlenka postanowi przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka. Do tego wszystkiego, w Brzózkach pojawia się tajemnicza Kamila w zaawansowanej ciąży, która szuka Zawady. Film jest reżyserskim debiutem Katarzyny Łaniewskiej, która grała w poprzednich częściach rolę Kasi Zawady. W filmie występują także m.in. Katarzyna Skrzynecka, Aleksandra Hamkało, Grażyna Błęcka-Kolska i Marian Opania.

Kategorie
Udostępnień0