Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin

7.2 OCENA
Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży
7.2

Tytuł oryginalny: The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

Reżyseria: Francis Lawrence

Scenariusz: Michael Arndt, Michael Lesslie

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 |

Czas trwania: 2 godz. 37 min.

Gatunek: Dramat, Akcja, Thriller

Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
01:36
Clock Icon
Zaczynając oglądać teraz, skończysz o godzinie:
01:36


Obejrzyj zwiastun oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży po szybkiej rejestracjiIgrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży to najnowsza część popularnej serii filmowej opartej na powieściach Suzanne Collins. Jest to prequel, który przenosi nas 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części i pokazuje nam początki gier głodowych i rządów prezydenta Snowa. Film jest adaptacją książki o tym samym tytule, która ukazała się w 2020 roku i stała się bestsellerem.

Film został wyreżyserowany przez Francisa Lawrence’a, który odpowiadał również za poprzednie trzy części serii. Scenariusz napisali Michael Arndt i Michael Lesslie, a producentami byli Nina Jacobson i Brad Simpson. W rolach głównych wystąpili Tom Blyth jako młody Coriolanus Snow, Rachel Zegler jako Lucy Gray Baird, Peter Dinklage jako Casca Highbottom, Hunter Schafer jako Tigris Snow, Josh Andrés Rivera jako Sejanus Plinth, Jason Schwartzman jako Lucretius Flickerman i Viola Davis jako dr Volumnia Gaul.

Film miał swoją premierę 17 listopada 2023 roku i spotkał się z pozytywnymi reakcjami krytyków i fanów.

Miłość i zdrada w cieniu tyrana: jak Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży ukazuje początki Snowa

Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży opowiada o 18-letnim Coriolanusie Snowie (Tom Blyth), który jest ostatnią nadzieją dla swojej zubożałej rodziny po wojnie domowej w Panem. Jako uczeń prestiżowej Akademii Kapitolu, ma szansę na zdobycie sławy i bogactwa, jeśli wygra konkurs na najlepszego mentora dla uczestników dziesiątych gier głodowych. Jednak jego losy się odwracają, gdy zostaje przydzielony do opieki nad Lucy Gray Baird (Rachel Zegler), dziewczyną z ubogiego Dwunastego Dystryktu. Lucy Gray zwraca na siebie uwagę całego Panem dzięki swojemu śpiewowi podczas ceremonii losowania. Snow widzi w niej potencjał i postanawia wykorzystać jej talent i charyzmę do zdobycia przewagi nad innymi mentorami. Jednak między nimi rodzi się coś więcej niż profesjonalna relacja, co stawia ich w niebezpiecznej sytuacji.

Film jest wierną adaptacją książki Collins, która pokazuje nam nieznane dotąd aspekty świata gier głodowych i historii Panem. Reżyser Lawrence zręcznie buduje napięcie i emocje, zarówno podczas scen akcji w arenie, jak i podczas scen dramatycznych w Kapitolu. Scenariusz Arndta i Lesslie jest inteligentny i zaskakujący, a dialogi są błyskotliwe i pełne ironii. Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak manipulacja, moralność, lojalność, miłość i zdrada.

Gwiazdy i odkrycia – Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży

Obsada produkcji Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży jest imponująca i doskonale pasuje do swoich postaci. Tom Blyth jest rewelacyjny jako młody Snow, który ukazuje nam jego skomplikowaną psychikę i przemianę z idealisty w despote. Rachel Zegler jest czarująca jako Lucy Gray, która jest zarówno słodką i niewinną śpiewaczką, jak i bystrą i odważną walczącą o życie. Peter Dinklage jest mistrzowski jako Casca Highbottom, wynalazca gier głodowych i zazdrosny rywal Snowa. Hunter Schafer jest elegancka i tajemnicza jako Tigris Snow, siostra Coriolanusa i utalentowana projektantka mody. Josh Andrés Rivera jest lojalny i sympatyczny jako Sejanus Plinth, przyjaciel Snowa z bogatej rodziny z Dwunastego Dystryktu. Jason Schwartzman jest śmieszny i charyzmatyczny jako Lucretius Flickerman, pierwszy prowadzący gier głodowych. Viola Davis jest imponująca i przerażająca jako dr Volumnia Gaul, szefowa programu naukowego Kapitolu i twórczyni mutantów.

Nie tylko akcja i science fiction: jak film porusza ważne tematy społeczne i polityczne

Film nie jest typowym filmem akcji lub science fiction, lecz raczej psychologicznym dramatem, który bada motywacje i dylematy bohaterów, pokazuje nam, jak wojna i przemoc wpływają na ludzką naturę i jak łatwo można stracić swoje ideały i wartości. Film porusza również kwestie społeczne i polityczne, takie jak nierówność, opresja, propaganda i rebelia, obraz jest wierny duchowi książki Collins, która jest znana ze swojej krytyki systemów totalitarnych i korupcji.

Zaskakujący i wzruszający: dlaczego Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży jest godnym następcą serii

Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży jest znakomitą kontynuacją serii i zaskakuje swoją oryginalnością i głębią. Jest to film, który nie tylko bawi i wzrusza, ale także skłania do refleksji i dyskusji. Film ma doskonałą reżyserię, scenariusz i obsadę, a także imponującą oprawę wizualną i dźwiękową. Jest to film, który z pewnością zadowoli zarówno fanów książek, jak i nowych widzów.

Jeśli zainteresował Cię film Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży i chciałbyś sprawdzić inne podobne filmy, odwiedź upfilm.pl

Obsada filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży

Tom Blyth isCoriolanus Snow
Tom Blyth
Coriolanus Snow
Rachel Zegler isLucy Gray Baird
Rachel Zegler
Lucy Gray Baird
Peter Dinklage isDean Casca Highbottom
Peter Dinklage
Dean Casca Highbottom
Jason Schwartzman isLucretius 'Lucky' Flickerman
Jason Schwartzman
Lucretius 'Lucky' Flickerman
Hunter Schafer isTigris Snow
Hunter Schafer
Tigris Snow
Josh Andrés Rivera isSejanus Plinth
Josh Andrés Rivera
Sejanus Plinth
Viola Davis isDr. Volumnia Gaul
Viola Davis
Dr. Volumnia Gaul
Dexter Sol Ansell isYoung Coriolanus
Dexter Sol Ansell
Young Coriolanus
Rosa Gotzler isYoung Tigris
Rosa Gotzler
Young Tigris
Clemens Schick isRespectable Man
Clemens Schick
Respectable Man

Oficjalny zwiastun

Często zadawane pytania

Kiedy premiera filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży?

Premiera filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży miała miejsce

Gdzie obejrzeć cały film Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży online?

Aby sprawdzić gdzie obejrzeć cały film Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży, zarejestruj się i skorzystaj z wyszukiwarki filmów.

Jaki był budżet filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży?

Budżet filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży wyniósł 100,000,000 dolarów.

Ile zarobił film Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży?

Zarobki filmu Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i Węży wyniosły 337,134,868 dolarów.

Inne filmy

Pragnienie zemsty
Pogorzelisko
X-Men: Apokalipsa
Kingsman: Tajne służby
Shazam!
Posejdon
Słyszę ich głosy
Zapowiedź
Baywatch. Słoneczny Patrol
Poradnik Pozytywnego Myślenia
Król Lew 3: Hakuna Matata
Ciche Miejsce 2